Żywa choinka, a ochrona środowiska?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który nieprzerwanie kojarzy się z choinką. Trudno bowiem wyobrazić sobie święta bez tego drzewka, które jest symbolem życia. Ale co roku wiele osób staje przed tym samym dylematem jaką choinkę wybrać, sztuczną, czy też prawdziwą i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Tyle słyszy się o nadmiernej degradacji przyrody i dużej wycince drzew, zatem należy zastanowić się, czy warto wycinać choinki, aby dekorowały nasz dom, by już po kilku tygodniach, a czasem i dniach leżały porzucone w śmieciach, czy też lądowały w piecu grzewczym. Oczywiście zwolennicy naturalnych choinek doceniają ich zapach i wygląd. Ale czy taki wybór nie jest zanadto egoistyczny. Przecież warto dbać o ekologię i chronić naturę.

sztuczne choinki jak żywe

Żywa, czy sztuczna choinka- jaką wybrać?

Żywa choinka jest stosunkowo droga, a ponadto wypadające z niej igły bardzo trudno się sprząta. Jest to niezwykle czasochłonne i w przypadku intensywnych świątecznych przygotować po prostu nie mamy na to czasu. Warto również zauważyć, że żywe choinki mogą też uczulać, stąd nie są polecane astmatykom, u których mogą doprowadzić do ataku astmy oskrzelowej, jak i alergikom. U nich z kolei powodują swędzenie i puchnięcie oczu. Stąd lepszym wyborem jest sztuczna choinka, co wcale nie oznacza, że nie będzie się ona dobrze prezentować. Jeszcze do niedawna choinki sztuczne nie były specjalnie gustowne, szczególnie za sprawą plastikowej podstawy. Obecnie sytuacja jest z goła inna i choinki sztuczne jak żywe się prezentują. Są one absolutnym must have tego sezonu.

Sztuczne choinki jak żywe- jakość i gwarancja niezawodności

Wybierając żywe choinki już po kilku dniach zaczynają one więdnąć. Zresztą po świętach wiele osób je porzuca. Oczywiście można zdecydować się na choinkę w doniczce, a po Bożym Narodzeniu ją przesadzić, a bądźmy szczerzy, ile osób tak naprawdę do robi. Najczęściej i tak ląduje ona w śmieciach, a nawet jak próbujemy ją przesadzić to zazwyczaj się nie przyjmuje i więdnie. Co sprawia, że dodatkowo straciliśmy czas, który moglibyśmy poświęcić na bardziej przyjemne rzeczy. Dlatego sztuczne choinki, jak żywe są tak polecane. Są trwałe jak sztuczne, a piękne niczym żywe. Tak naprawdę nikt nie domyśli się, że to sztuczna choinka, gdyż nie widać żadnej różnicy. Zaletą jest również cena, a ponadto świadomość, że nie trzeba co roku kupować nowej, tak jak w przypadku choinek żywych.
Sztuczne choinki to gwarancja jakości i niezawodności na lata, a ponadto znaczna oszczędność.

Sztuczne choinki, jak żywe to świetny wybór

Sztuczne choinki wykonane są z najlepszej jakości materiałów. Doskonale imitują naturalne drzewka. Można zdecydować się zarówno na świerk, jak i jodłę. Gałązki montowane są za pomocą włókna technicznego, stąd nie widać żadnych splotów, ani też sklejania. Całość prezentuje się bardzo stylowo. Taka choinka to inwestycja na lata, a efekt wciąż będzie tak samo doskonały. To również ochrona przed wycinką drzew i szacunek dla Matki Natury.