Choinka gigant

 

Pośród dziesiątek elementów, którymi przez lata zdążyła obrosnąć współczesna celebracja Świąt Bożego Narodzenia – bodaj najmocniej zakorzenionych tylko w polskiej, lecz i ogólnoświatowej kulturze – nie sposób jest nie wymienić jednego z tych najbardziej spektakularnych, a zarazem bardzo istotnych pod kątem symbolicznym. Mowa tu oczywiście o miejscu, pod które w wigilijny wieczór z chęcią zagląda każdy, niezależnie od wieku. Zarówno starsi, jak i młodsi doskonale wiedzą, jak istotna podczas Świąt staje się choinka.

To charakterystyczne dla Narodzenia Pańskiego zimowe drzewko, goszczące de facto w każdym domu, potrafi jednak wywierać niesamowite wrażenie w wypadku co bardziej spektakularnych okazów. Oczywiście w pierwszej kolejności liczy się symbolika, lecz zarazem nie da się ukryć, że odpowiednio duża choinka to także swoisty wyróżnik z perspektywy danej rodziny. Być może nie aż tak widoczny na zewnątrz, jak coraz popularniejsza iluminacja mieszkania na Boże Narodzenie, lecz niezmiennie posiadający swoją wagę i wartość – zwłaszcza w momencie, w którym można takową zaimponować drugiej osobie. Nie bez powodu wszak przyjęło się, że starający się o dobre wrażenie na tle rodziny mężczyźni próbują przynieść do domu jak największe drzewko – najlepiej sięgające aż do sufitu mieszkania.

choinka gigant

Czy duża choinka ma sens?

Gigantomania pod tym kątem jest jeszcze bardziej uzasadniona, gdy mówimy o choinkach typowo „supermarketowych”. W tym wypadku mowa o najczęściej sztucznych drzewkach, których wysokość mierzyć można w metrach bez większej obawy o ewentualne przeszacowanie. Handlowo wielki rozmiar sprawdza się idealnie, a choinka gigant stała się symbolem marketingowych Świąt niemal tak bardzo, jak ta domowa – rodzinnych.

Czy naturalna choinka gigant może stwarzać problemy?

Co jednak czynić w momencie, w którym wielkie drzewko (a raczej zważywszy na gabaryty – już bardziej drzewo) jest w pełni naturalne i wymaga de facto codziennej pielęgnacji? Rozwieszanie ozdób staje się wówczas męczące nie tylko z uwagi na wielkie rozmiary, które muszą pokryć, lecz także i na konieczność częstego przewieszania tychże, które ma zapewnić odpowiednie trzymanie się choinki w całości (jak wiadomo, naturalne mają tendencje do szybkiego „sypania” się igieł – wypada je tym samym jak najlepiej zrównoważyć i zapewnić odpowiednio rozkładający się ciężar). Takie działanie wymaga z pewnością wielkiej chęci i niemalże odwagi ze strony osoby dbającej o takowe drzewko.

Warto jest więc tym samym pamiętać, że choć każda choinka jako taka ma swoje niewątpliwe mentalne i symboliczne zalety, większy rozmiar nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Należy zdawać sobie sprawę z tego, na co się de facto decydujemy i tego, jak wiele czasu być może trzeba będzie spędzić nad pielęgnacją drzewka. Dla efektu oczywiście warto, lecz zarazem należy mierzyć siły na zamiary. Osoby nieco mniej skore do świątecznej pracy prawdopodobnie powinny raczej stawiać na mniejsze okazy. Efekt niewiele mniej spektakularny, zaś walor symboliczny – wszak niezmienny. I o to tak naprawdę w całej kwestii chodzi.

[inbound_button font_size=”20″ color=”#c8232b” text_color=”#ffffff” icon=”” url=”https://choinki-online.com.pl” width=”” target=”_self”]Sprawdź naszą ofertę[/inbound_button]