Choinka to nieodłączny element celebracji świąt Bożego Narodzenia

Użytkowniku witaj na naszej stronie!
Szukasz świątecznego drzewka? Boże Narodzenie coraz bliżej, a Ty jeszcze nie udekorowałeś swojej choinki, ponieważ jej nie masz?

Choć tradycja jej dekorowania jest dosyć młodym zwyczajem – Polacy aktualnie nie wyobrażają sobie bez niej grudniowych świąt.

Sztuczne choinki przez ostatnie kilka lat kojarzone były wyłącznie z kiczem oraz tandetą.

Przyłączone do prostego kija brzydkie gałązki odchodzą jednak w zapomnienie. Dzisiaj tanie sztuczne choinki pełne są igliwia, a gęstość jego występowania jest wiele tysięcy razy większa niż w przypadku pochodzących z PRL okazów. Gęste, idealnie ciemnozielone choinki niczym (oprócz zapachu) nie różnią się od ich naturalnych odpowiedników.

Tanie choinki sztuczne to także oszczędność pieniędzy i czasu.

Ceny pojedynczych choinek nie są wysokie, a ich żywotność jest bardzo długa. Szacuje się, że wyprodukowane w XXI wieku choinki przy odpowiedniej pielęgnacji mają możliwość użytkowania również w wieku kolejnym.
Oszczędność czasu to aspekt, który nie odnosi się wyłącznie do corocznego przymusu wyboru nowej żywej choinki, ale również braku osypywania igliwia z sztucznego okazu. Przytwierdzone do odpowiednio wyprofilowanych pręcików igły choinkowe nie opadają, co jest szczególnie ważne dla osób pragnących czystości oraz tych posiadających małe dzieci oraz zwierzęta.

Na uwagę zasługuje również jakość wykonania. Jak już wcześniej zostało powiedziane choinki te charakteryzują się wysoką jakością wykonania, o czym świadczy nie tylko ich wygląd, ale również specyfikacja produktu. Trwałe materiały pochodzenia syntetycznego otrzymywane są w najlepszych fabrykach, dzięki czemu choinki swoim wyglądem przypominają te żywe, które możemy podziwiać w lesie.

Jednak sztuczne choinki to nie tylko piękno, trwałość i funkcja ozdobna, ale również pewnego rodzaju działanie ekologiczne

Pomimo sztucznego pochodzenia choinki te wykorzystywane są wielokrotnie, czego nie można powiedzieć o wycinanych rok rocznie w ostojach leśnych drzewach iglastych. Przeprowadzane każdego roku badania wykazują, że potrzebne jest usadowienie w glebie około 100 nowych sadzonek w zastępstwie jednej ściętej choinki bożonarodzeniowej. Fakt ten spowodowany jest jałowością gleby, zniszczeniem przez zwierzęta leśne, a także niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Zakup sztucznej, długoletniej choinki jest więc bardziej przyjazny środowisku naturalnemu niż wycięcie rosnącego w lesie od kilkunastu lat iglaka.

Tanie sztuczne choinki są więc Drogi Użytkowniku przyszłością, o którą warto zatroszczyć się już dzisiaj.

Pięknie udekorowana sztuczna choinka bez specjalnych trudności będzie mogła w bożonarodzeniowy wieczór świetnie imitować pachnące lasem drzewko.
Brak osypywania igliwia, łatwość demontażu, a także długoletnie cieszenie się choinką to nie jedyne z zalet, które warto przytoczyć przed kupnem taniej sztucznej choinki. Wszak w przypadku sztucznych choinek cena nie jest najważniejsza- wszak najpiękniejsze jest to co widzą ludzkie oczy, a nie przypisany do nich fundusz pieniężny.